سوالات متداول

سوال‌های مشترک شما درباره الاینرها

کارشناسان الاینر mib نزدیک ترین دندانپزشک را در شهرتان به شما معرفی می کند و شما می توانید پس از مشاوره رایگان به هماهنگی دندانپزشک و لابراتوار mib پروسه درمان خود را آغاز کنید.

الاینرهای شفاف مانند بریس های ارتودنسی با اعمال فشار تدریجی به یک یا چند دندان به اصلاح موقعیت ناهنجاری دندان های شما کمک می کند. در mib aligner، کارشناسان ماهر با توجه به فضای موجود، موقعیت ریشه و دندان برنامه ریزی می کنند که هر دندان در مدت زمان مشخص چقدر می تواند حرکت کند. سپس یک سری از الاینرهای شفاف طراحی می شوند که هر کدام برای حرکت دندان های شما طراحی شده اند. هر کدام از الاینرها به تدریج یک یا چند دندان را در هر مرحله تقریباً 0.3 میلی متر حرکت می دهد تا دندان ها به وضعیت دلخواه برسند.

از سنی که رشد دندان های دائمی شما کامل شده باشد، با توجه به نظر دندانپزشک می توانید از الاینرهای شفاف استفاده کنید.

هزینه ها و شرایط درمان کاملا بستگی به میزان نامرتب بودن و ناهنجاری دندان های شما دارد.

طول درمان الاینر بستگی به میزان ناهنجاری های دندان های شما دارد و حدودا از 4 ماه الی 14 ماه (با توجه به میزان همکاری شما) زمان می برد.

لابراتوار شرکت mib با توجه به نظر متخصصین تنها درمان بیمارانی را شروع می کند که از گرفتن نتیجه مطلوب (با همکاری بیمار) در پایان درمان اطمینان داشته باشد. شما می توانید با دندانپزشکان همراه با MIb مشاوره ی رایگان داشته باشید تا در صورتی که واجد شرایط برای درمان با الاینر هستید، درمان خود را شروع کنید.

در صورتی که دندانپزشک متخصص پس از ویزیت و بررسی وضعیت دو فک شما موافقت کند، بله امکان پذیر است.

الاینرهای شفاف باید روزانه حداقل به مدت 22 ساعت در داخل دهان شما باشند. به شما توصيه مي شود كه تا حد ممكن الاينرها را از دهان خارج نكرده و تنها براي خوردن، آشاميدن و مسواك زدن آنها را از دهان خارج كنيد. دقت داشته باشید که میزان پیشرفت درمان شما با الاینر به همکاری و استفاده شما از الاینر بستگی دارد.

با توجه به ناهنجاری های بیمار گاهی به کشیدن دندان نیازی نیست ولی به علت افزایش طول درمان و هزینه های بالای آن، پیشنهاد می شود در این موارد از ارتودنسی ثابت استفاده شود.

هرگز! حتي نرم ترين غذاها در هنگام جويدن باعث آسيب رساندن به الاينرها مي گردد. پيشنهاد مي كنيم كه تا زمان وعده ي غذايي براي خوردن و آشاميدن صبر كرده و پس از خارج كردن الاينرها غذا صرف نماييد.در غير اين صورت تكه هاي غذا و مايعات بين دندان شما و الاينرها گير كرده و نه تنها ظاهر خوبي ندارد بلكه باعث ايجاد پوسيدگي و تحليل ميناي دندان هاي شما مي گردد.

مجددا به شما توصيه مي كنيم كه در زمان استفاده از نوشيدني هاي گرم مثل قهوه و يا چاي الاينرها را از دهان خارج كنيد زيرا اين كار نه تنها باعث ايجاد لكه بر روي دندان ها مي گردد بلكه گرما هم باعث آسيب زدن به پلاستيك الاينرها و از فرم خارج كردن آنها مي شود.

نوشيدن آب براي الاينرها مشكلي ايجاد نمي كند اما به هيچ وجه با الاينرها نوشيدني گازدار، شيرين و يا اسيدي مثل آبميوه‌هاي تازه، نوشابه هاي گازدار و نوشابه هاي انرژي زا مصرف نكنيد زيرا كه اين مواد باعث ايجاد خوردگي در دندان ها مي شوند. براي استفاده از اين نوشيدني ها بايد الاينرها را از دهان خارج كرده و سپس دندان ها را شسته و مجددا پلاك ها را در دهان قرار دهيد.

خیر، قالب گیری فقط یک بار در مرحله اول انجام می گیرد و ادامه درمان به صورت کاملا دیجیتال و با استفاده از نرم افزارها و تکنولوژِی سه بعدی انجام می گیرد.

90 درصد بیماران درمانشان با الاینر تکمیل می شود ولی 10 درصد از بیماران ممکن است در مرحله پایانی درمان، به مدت 1 الی 2 ماه از ارتودنسی ثابت استفاده کنند.

شما می توانید ابتدا دندان های خود را با استفاده از الاینر مرتب کنید و سپس از درمان های زیبایی استفاده کنید.

بله، با توجه به نظر دندانپزشک معالج در این ناحیه جهت قرارگیری پروتز ایمپلنت با کمک الاینر فضا سازی انجام می گیرد.

mib aligner تنها سیستم الاینرهای شفاف در ایران است که به شما اجازه می دهد قبل از خرید امتحان کنید! هنگامی که برای مشاوره در مورد برنامه درمانی خود به دندانپزشک مراجعه می کنید ، دندانپزشک به شما یک پری - الاینر تحویل می دهد. این الاینرهای شفاف غیرفعال هستند ، که دندان های شما را حرکت نمی دهد اما به شما اجازه می دهد قبل از اینکه درمان را شروع کنید ، استفاده از الاینرها را امتحان کنید.

در این صورت لطفا به دندانپزشک خود اطلاع بدهید، تا آماده شده الاینرهای جدید خود از الاینرهای مرحله قبل خود استفاده کنید تا از حرکت ناخواسته ی دندان ها تا آماده شدن الاینر جدید جلوگیری شود.

مدت زمان استفاده هر مرحله از الاینرهای شفاف 3 هفته است ولی در صورتی که بعد 3 هفته الاینر شما همچنان سفت است و نیرو وارد می کند می توانید این زمان را تا 4 هفته افزایش دهید.

الاینرها هم مانند دیگر درمان ها در حوزه ارتودنسی امکان برگشت یا ریلپس را دارد و بیمار باید در پایان درمان از نگه دارنده یا ریتینر استفاده کند.

عضویت در خبرنامه

جهت دریافت خبرنامه ایمیل خود را وارد نمایید