برای دندانپزشک ها

سوالات متداول

  چرا MIB الاینر را انتخاب کنیم؟

در طی سال های گذشته سیستم درمان ارتودنسی شفاف نه تنها در ایران بلکه در سراسر دنیا رایج شده است و مورد استقبال دندانپزشکان و مراجعه کنندگان قرار گرفته است. سیستم MIB از سال 1396 با همکاری شرکت های انگلیسی و فرانسوی دانش و تکنولوژی طراحی و ساخت الاینرهای شفاف را با اصول و پایه گذاری صحیح و به ایران انتقال داده است و همواره سیستم را به روز و دقیق نگه داشته است. لازم به ذکر است که سیستم mib یک سیستم شرکتی کاملا مکانیزه شده و دیجیتال هست و بصورت تمام وقت همراه و پشتیبان شما خواهد بود.

چگونه می توانم برای شروع درمان یک مراجعه کننده با لابراتوار شرکت mib شروع به همکاری کنم ؟

شما می توانید با ارسال عکس های فتوگرافی بیمار خود به شماره واتس اپ لابراتوار (09106852416) مشاوره رایگان داشته باشید. امکان سنجی درمان کیس، شرایط درمان ، مدت زمان و هزینه حدودی درمان به شما اطلاع داده می شود و در صورت تمایل برای لابراتوار قالب و یا اسکن 3D ارسال می کنید.

آیا تمامی کیس ها کاندید درمان با الاینر هستند ؟

متاسفانه با توجه به ساختار الاینر، تمامی کیس ها قابل درمان با الاینر نیستند. شما می توانید با استفاده از لینک زیر از محدوده ای که الاینر هر یک از ناهنجاری ها را می تواند درمان کنید، اطلاع پیدا کنید.

مدارک لازم برای شروع درمان با الاینرهای شفاف چیست؟

- عکس های فتوگرافی داخل دهانی و خارج دهانی
- قالب سیلیکونی و یا اسکن داخل دهانی با فرمت stl.
- تکمیل فرم دستور کار (prescription)
- عکس opg  و در صورت لزوم  lateral cephalometry

چه نوع قالب گیری برای درمان با سیستم الاینر مناسب است؟

از دندانپزشکان عزیز خواهشمندیم که برای درمان با الاینر قالب های سلیکون پوتی واش دو مرحله ای از بیماران تهیه کرده و به لابراتوار شرکت ایده برتر کیوان ارسال کنید. در صورتی که هدف درمان فقط یک فک بیمار است خواهشمندیم جهت بررسی رابطه فکی، از دو فک بیمار قالب ارسال شود. برای دسترسی به پروتکل دقیق قالب گیری وارد لینک زیر شوید.

طرح درمان ها به چه صورت انجام می گیرد؟

تمامی طرح درمان ها با مشورت و نظارت متخصصین ارتودنسی، زیبایی و دندانپزشکان مجرب در حیطه الاینرتراپی در ایران و سایر نقاط دنیا انجام می پذیرد. درمان ها با استفاده از نرم افزار  Maestro 3d و متخصصین در حوزه ی مهندسی پزشکی اجرا می شود تا تمامی اصول ارتودنسی، زیبایی و بیومکانیک در درمان بیماران رعایت شود.

آیا دندان پزشکان و متخصصین عزیز می توانند در طرح درمان دیجیتال بیمارانشان با mib aligner  همکاری داشته باشند؟

بله، دندان پزشکان عزیز در صورت علاقمند بودن می توانند در پروسه ی انجام طرح درمان دیجیتال با ما همراهی و همکاری داشته باشند و نظراتشان در طرح درمان لحاظ شود.

تعداد الاینرهایی که هر مراجعه کننده لازم دارد چه زمانی مشخص می شود؟

تعداد دقیق الاینرها بعد از انجام طرح درمان در نرم افزار مشخص می شود و در ابتدای درمان در مشاوره رایگان به شما تعداد حدودی الاینرها اعلام می شود. اگر چه در سیستم MIB aligner مانند تمامی سیستم های مطرح دنیا در حوزه ی الاینرتراپی ممکن است در پایان درمان احتیاج به یک درمان اصلاحی ( refinement plan) با تعداد محدودی الاینر باشد.

در درمان با الاینر در صورت نیاز به اتچمنت گذاری و یا استریپینگ چه اقداماتی باید انجام بگیرد؟

در برخی از کیس های دارای کراودینگ جهت ایجاد فضا برای حرکت دندان ها از روش استریپینگ (Inter-proximal reduction) استفاده می شود. محل و میزان دقیق IPR  در نرم افزار و هم چنین با توجه به شرایط بیمار و نظر دندانپزشک مشخص می شود و در فایل طرح درمان به صورت شماتیک و جدول ذکر می شود. همچنین در برخی موارد جهت ایجاد نیروی بیشتر و موثرتر برای حرکت برخی از دندان ها از اتچمنت ها استفاده می شود.

در چه مرحله ای در طول درمان لازم است استریپینگ و یا اتچمنت گذاری انجام شود؟

زمان انجام استریپینگ و اتچمنت گذاری بعد از انجام طرح درمان به شما اطلاع داده می شود. ممکن است احتیاج باشد در طی درمان بیمار هایی با کراودینگ بالا محل استریپینگ تمدید شود تا فضای کافی برای حرکت دندان ها باشد.

در صورتی که بیمار در برخی نواحی قدامی دچار بی دندانی باشد و قصد درمان با الاینر داشته باشد چه راهکاری پیشنهاد میشود؟

در برخی از بیماران که دچار بی دندانی مخصوصا در نواحی قدامی هستند، MIB aligner  در روند فضا سازی و الاین کردن دندان ها با الاینر (با صلاحدید بیمار و دندانپزشک) برای فضاهای خالی طراحی پونتیک انجام می دهد تا این فضا با کامپوزیت در طی درمان پر شود و مراجعه کننده در طول درمان به راحتی و با اعتماد به نفس لبخند بزند.

سیستم ریفاینمنت در mib aligner  چگونه است ؟

در شرایطی که بیمار پس از استفاده منظم از تمام الاینرها به وضعیت پیش بینی شده در طرح درمان نرسیده باشد  امکان قالب گیری مجدد و ادامه ی درمان با الاینرها می باشد. در این صورت شما فقط بخشی از هزینه ی الاینرها را پرداخت خواهید کرد.
لازم به ذکر است که در تمام سیستم های مطرح دنیا در زمینه ی الاینرتراپی امکان ریفاینمت به علت تفاوت در مقاومت دندان ها و شرایط فکی و هم چنین میزان همکاری بیمار می باشد.

آیا امکان ارسال الاینرها برای بیماران خارج از کشور میباشد؟

بله ، سیستم mib aligner  تا کنون چندین پکیج الاینر شفاف برای بیماران در سراسر دنیا ارسال کرده است و شما با تماس با کارشناسان ما می توانید هماهنگی های لازم را انجام دهید.

پشتیبانی سیستم mib aligner چگونه است؟

از زمانی که شما دندانپزشک عزیز تصمیم به شروع درمان با سیستم mib aligner  بگیرید کارشناسان کارآزموده ما در بخش الاینر شرکت ایده برتر همراه شما خواهند بود و از انتخاب کیس مناسب تا پایان درمان همراه و پشتیبان شما خواهند بود

عضویت در خبرنامه

جهت دریافت خبرنامه ایمیل خود را وارد نمایید