درباره الاینر

همه آنچه باید در مورد الاینرهای MIB بدانید

ناهنجاری‌های قابل درمان

 

اوربایت

اگر دندان های جلویی فک بالا، بیش از حد معمول جلوتر از دندان های فک پایین قرار بگیرد، حالت اوربایت پیش می آید. اکثر افراد دارای کمی اوربایت هستند اما اگر اندازه آن به بیش از حد معمول برسد خطرناک است و نیاز به درمان دارد.

کراس بایت

هنگامی که بعضی از دندان های فک بالا، پشت دندان های فک پایین قرار بگیرد، حالت کراس بایت پیش می آید که لب پر شدن دندان ها، دشواری در جویدن و خوردن غذا، تحلیل لثه و از دست دادن استخوان از عوارض این ناهنجاری محسوب می شود.

اپن بایت

هنگام بسته بودن فک اگر دندان‌های جلویی فک بالا و دندان‌های جلویی فک پایین با یکدیگر تماس نداشته باشند، حالت اپن بایت پیش می آید که این ناهنجاری علاوه بر تاثیر مخربی که بر زیبایی فرد دارد، در صحبت کردن فرد ایجاد اختلال می کند.

کرودد

زمانی که در دهان فضای کافی برای قرار گرفتن دندان ها به صورت نرمال و طبیعی نباشد، ترتیب دندان ها بهم می ریزد. در این حالت دندان ها ظاهر بدی پیدا کرده و مسواک و رعایت بهداشت دندان ها نیز سخت می شود

گپ

به حالتی که فاصله قابل توجهی بین دو یا چند عدد از دندان‌ها وجود داشته باشد، gap teeth گفته می شود. در این ناهنجاری غذا در بین دندان فرد گیر کرده و بیمار با لثه‌های حساس و دردناک مواجه می شود.

آندربایت

هنگامی که دندان های جلویی فک پایین روی دندان های جلویی فک بالا قرار گیرد آندربایت پیش می آید که این ناهنجاری جویدن را برای فرد سخت می کند و در صحبت کردن هم اختلال ایجاد می کند.

 

عضویت در خبرنامه

جهت دریافت خبرنامه ایمیل خود را وارد نمایید